تبلیغات
حاشیه های سینمای ایران - گفتگوی خواندنی با شهاب حسینی
حاشیه های سینمای ایرانمدیر وبلاگ : emad bavi
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
صفحه نخست    |     تماس با مدیر    |     پست الکترونیک    |     RSS    |     ATOM</گفتگوی خواندنی با شهاب حسینی
تاریخ درج : ۸ آذر ۱۳۸۹
سرفصل : گفتگوی سینمایی   |   منبع خبر : http://www.parstourism.ir
خلاصه مطلب : بازیگر فیلمهای «درباره الی» و «آناهیتا» در پاسخ به سوالی که سر اتفاقات اخیر چرا پشت خانه سینما ایستادی ؟ می گوید: انصافا هیچ توقع خاصی از خانه سینما نداشته ام. من پشت خانه سینما ایستاده ام برای اینکه هویت من است.

شهاب حسینی که این روزها فیلم «آناهیتا» به کارگردانی عزیزالله حمید نژاد را بر پرده سینماها دارد، به تازگی گفت و گویی با آیدا مصباحی و احمد محمد اسماعیلی در ماهنامه رویش کرده و در این مصاحبه حرفهای جالب و متفاوتی را ارائه کراده است.

بازی متفاوت شهاب حسینی

شهاب حسینی در فیلم «آناهیتا» در کنار دیگر بازیگران مطرح سینمای ایران همچون میترا حجار و پوریا پورسرخ بازی کرده و آن طور که آقای حمید نژاد کارگردان فیلم به تازگی در یک نشست در فرهنگسرای ارسباران عنوان کرده، بازی شهاب حسینی دراین فیلم یکی از بازی های متفاوت این بازیگر شناخته شده سینما بوده است.

آناهیتا نشان دهنده عظمت خداوند است

اما خود شهاب حسینی چندی قبل در مصاحبه ای با وطن امروز درباره فیلم «آناهیتا» گفته بود: «آناهیتا» فیلمی است که رویکردی تازه در زمینه علمی در سینمای ایران دارد. فیلمی که به یک پدیده‌ حیرت‌انگیز در طبیعت به نام «شعور آب» پرداخته است، اینکه مولکول‌های آب دارای شعور هستند و عکس العمل نشان می‌دهند. آب به اصوات، حرف‌ها، رنگ‌ها و... حساس است و درک می‌کند و این یکی از حیرت‌انگیزترین پدیده‌های طبیعت است. حال شما فرض کنید چنین موضوعی را نادیده بگیریم. عزیزالله حمیدنژاد این فیلم را با سرمایه شخصی خود تهیه کرده است. او به جای اینکه فیلم‌هایی مانند «قربون مادرزنم برم»، «دسته گلم» و... (!) را بسازد یک فیلم را با سرمایه شخصی خودش می‌سازد که نشان‌دهنده عظمت خداوند است و حال ما بیاییم و این چیزها را قاطی مسائلی بکنیم که براحتی قابل حل است.

اظهار نظر درباره رابرت دنیرو

در ابتدای مصاحبه ماهنامه رویش با شهاب حسینی، بحث بازیگران معتبر سینمای هالیوود به میان آورده میشود و شهاب حسینی درباره بازیگری چون "رابرت دنیرو" می گوید: دنیرو در فیلم ضعیف هم بازی کرده، اما در آن فیلمها هم خوب بوده . این نشان می دهد بازیگرهایی چون دنیرو در ذهنشان برای بازیگری به یک تعریف درست رسیده اند و تمام وجوهات نقش را به بهترین شیوه به مخاطب منتقل می کنند.

احمقانه هست که بخواهم داستین هافمن شوم

شهاب حسینی در بخش دیگری از مصاحبه خود گفته: به نظرم احقانه است که من بخواهم "داستین هافمن" بشوم . دراین صورت من می شوم یک کاریکاتور در برابر اصل. اما می شود باایده گرفتن از هافمن بازی بهتری ارائه داد.

انتقاد از تن دادن به یک نواختی

بازیگر فیلم «آناهیتا» درادامه گفته: ما در اینجا خیلی سریع تن به یک نواختی و روز مرگی می دهیم . من موقعی که برای سریال مدار صفر درجه در لهستات بودم، هنرورانی برای بازی در فیلم ما حضور داشتند که این کار شغل دوم وسوم همگی شان بود و شغل اصلی شان مهندسی راه و ساختمان و مهندسی کامپیوتر وغیره بود. نکته جالب این بود که هنروری که مهندس بود، اگر در نقش گارسون بازی می کرد تصور می کردید که سی سال است گارسون است. زیرا عاشقانه کارش راانجام می داد و تن به باری به هرجهت و روز مرگی نداده بود و به کارش ودر اصل به خودش احترام می گذاشت.

منتقدان سینمایی باید تحقیق کنند

شهاب حسینی درادامه مصاجبه خود همچنین از منتقدان خواسته تا درباره پروسه ساخت و تولید یک فیلم تا نمایش آن ابتدا تحقیق و پژوهش کنند و سپس به اظهار نظر بپردازند.

شهاب حسینی می گوید: دوستی میگوید شهاب حسینی تو در فلان فیلمت خیلی ضعیف و مزخرف بازی کردی . ممکن است این دوست حق داشته باشد، اما نمی داند من در چه شرایطی این فیلم را بازی کرده ام. منتقد باید در کارش تحقیق و پژوهش داشته باشد و از سویی دیگر نقد او باید مطابق با شرایط سینما باشد.

بازی معمولی در فیلم امیر قویدل

پیشرفت من در عرصه بازیگری آهسته آهسته وپله به پله بوده است. این شانس را داشتم که با امیر قویدل در اولین تجربه سینمایی ام در فیلم «رخساره» همکاری کنم. به جرات می توانم ادعا کنم با وجود اینکه نقش اول فیلم را بازی کردم، اما حضورم بار مثبت چندانی در این فیلم نداشت تا بتوانم به دلیل حضور در این فیلم پیشنهاد نقش اول دیگری را داشته باشم، زیرا نتوانستم انتظارات را خوب برورده کنم و فقط یک بازی معمولی ارائه کردم.

بازی در واکنش پنجم

حضورم در تله فیلم «وکیل» باعث شد که تهمینه میلانی به استقاده از من در فیلمش فکر کند. «واکنش پنجم» را موقعی بازی کردم که مجموعه «پلیس جوان» جای خودش را درمیان مردم باز کرده بود. بودن در کنار یک تیم خوب و بازیگران حرفه ای باعث شد تا برای بازی ام در فیلم «واکنش پنجم» کاندیدای بهترین بازیگری از جشنواره فیلم فجر شوم. با این اتفاق لول کاری ام بازهم تغییر پیدا کرد. همچنین بعد از حضور در سریال «مدار صفر درجه» مسیر پیشنهاد های سینمایی ام تغییر کرد. 

پشت خانه سینما ایستاده ام برای اینکه هویت من است

بازیگر فیلمهای «درباره الی» و «آناهیتا» در پاسخ به سوالی که سر اتفاقات اخیر چرا پشت خانه سینما ایستادی ؟ می گوید: انصافا هیچ توقع خاصی از خانه سینما نداشته ام. من پشت خانه سینما ایستاده ام برای اینکه هویت من است. همانطوری که پشت مملکتم ایستاده ام و اگر کسی بخواهد به آن تعرضی کند در مقابلش می ایستم.

گفتگوی خواندنی با شهاب حسینی