تبلیغات
حاشیه های سینمای ایران - ● گزارشی از نشست پرسش و پاسخ «اشیاء از آنچه می بینید به شما نزدیکترند»
حاشیه های سینمای ایرانمدیر وبلاگ : emad bavi
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
صفحه نخست    |     تماس با مدیر    |     پست الکترونیک    |     RSS    |     ATOM
گزارشی از نشست پرسش و پاسخ «اشیاء از آنچه می بینید به شما نزدیکترند»گزارشی از نشست پرسش و پاسخ «اشیاء از آنچه می بینید به شما نزدیکترند»

خلاصه مطلب : نرگس آبیار کارگردان فیلم گفت: نگارش این کار دو سال طول کشید و ایده اصلی آن را از آدم ها و خانواده هایی که در اطرافم می شناختم گرفتم، زیرا چنین اتفاقی افتاده بود و من آن را تبدیل به فیلمنامه کردم.

نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «اشیاء از آنچه می بینید به شما نزدیکترند» با حضور نرگس آبیار (کارگردان)، محمدحسین قاسمی (تهیه کننده)، ابوذر پورمحمدی (تهیه کننده)، منصور ظهوری (فیلمبردار) و گلاره عباسی در سالن سعدی مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، نرگس آبیار کارگردان فیلم گفت: نگارش این کار دو سال طول کشید و ایده اصلی آن را از آدم ها و خانواده هایی که در اطرافم می شناختم گرفتم، زیرا چنین اتفاقی افتاده بود و من آن را تبدیل به فیلمنامه کردم.

وی در ادامه افزود: مدت ها بود که به دنبال سرمایه گذار می گشتم، تا اینکه شرایطی بوجود آمد که آقایان قاسمی و پورمحمدی این کار را پذیرفتند، البته باید بگویم سابقه همکاری در دو کار مستند را با این دو عزیز داشتم.

آبیار گفت: فیلمبرداری این فیلم یک ماه به طول انجامید و با سرمایه کاملا خصوصی ساخته شد.

وی با بیان اینکه قصه فیلم تکیه بر نقطه عطف داستانی ندارد، افزود: تاکید من در این فیلم بر روی فضاسازی و جزئیات یک زندگی باورپذیر بود.

آبیار ادامه داد: پیام اصلی فیلم در مورد لحظات واقعی زندگی روزمره یک زن و اتفاقاتی است که برای او می افتد و تلنگری که به او وارد می شود. در واقع فیلم در ستایش امانت داری ساخته شده است.

آبیار در مورد انتخاب عنوان فیلم توضیح داد: جمله «اشیاء از آنچه می بینید به شما نزدیکترند» مخاطب را به فکر وامیدارد و هشدار می دهد اتفاقات پیش پا افتاده ممکن است باعث بوجود آمدن وقایع تلخی شود.

این کارگردان در مورد انتخاب گلاره عباسی برای نقش اول فیلم گفت: کارهای قبلی خانم عباسی را دیده بودم و احساس می کردم ایشان به شخصیتی که من برای نقش اولم در نظر گرفتم بسیار نزدیک هستند.

این کارگردان در مورد مخاطبان فیلم نیز بیان کرد: بعد از صداگذاری، فیلم را برای عده ای نمایش دادم و متوجه شدم اغلب خانم ها از این کار خوششان آمده است.

وی با بیان اینکه فیلم باعث بوجود آمدن نظرات مختلفی شده که یک حسن محسوب می شود، گفت: شخصیت زن فیلم ما یک شخصیت خاکستری است که در عین معصومیت دارای شیطنت های خاصی است و تلاش می کند تا دروغگو شناخته نشود.

آبیار در مورد نمایش فیلم در خارج از کشور نیز افزود: پخش کننده این فیلم خانم مرجان علیزاده گفتند «اشیاء از آنچه می بینید به شما نزدیکترند» جز اولین فیلم هایی است که در خارج نمایش داده می شود.

وی در پاسخ به این سوال که این فیلم به مستند نزدیکتر است، گفت: اگر این طور باشد بسیار خوشحالم زیرا معتقدم فیلم مستند باورپذیرتر است.

آبیار در مورد ریتم فیلم نیز توضیح داد: اگر مخاطب ظرافت های فیلم را دیده باشد و توانسته باشد با آنها به خوبی ارتباط برقرار کند، ریتم فیلم برایش کند نیست زیرا این اتفاقات در مورد زندگی یک زن خانه دار است.

وی با بیان اینکه بیشتر کار با دوربین رو دست است، گفت: می خواستم با این کار وقایع را باورپذیرتر نشان دهم و نمی خواستم فیلمبرداری ها گل درشت باشد، حتی نورها را با دقت فراوان تنظیم کرده بودیم. اگر دقت کرده باشید این موضوع در سکانس های بازار به خوبی مشخص است تا آنجا که حالت مستندگونه پیدا کرده است.

در ادامه محمدحسین قاسمی تهیه کننده فیلم نیز گفت: همانطور که خانم آبیار هم اشاره کردند برای ساخت این فیلم حتی یک ریال هم از نهاد دولتی حمایت نشدیم و مشارکت نگرفتیم. سعی کردیم تولید آن بر اساس بودجه ای که داریم جمع و جور باشد البته باید یادآور شوم تولید بخش های مربوط به بازار که چهل درصد کار را تشکیل می داد، برای ما کمی سخت بود.

وی در مورد مخاطبان فیلم نیز گفت: امیدوارم بیننده بتواند به خوبی با این فیلم ارتباط برقرار کند. باید بگویم بازار اکران فیلم در ایران قابل پیش بینی نیست و هیچ تهیه کننده ای نمی تواند بگوید فیلم من قطعا اکران خوبی خواهد داشت.

گلاره عباسی در مورد پذیرفتن نقش لیلا گفت: در ابتدا فیلمنامه را خواندم و توانستم بین خودم و نقش ارتباط برقرار کنم ضمن اینکه در این کار به خانم آبیار بسیار نزدیک شدم و فکر می کنم تجربه بسیار خوبی بود.

این بازیگر با بیان اینکه نقش لیلا واقعی است، افزود: لیلا شبیه بسیاری از زن هایی است که در جامعه یا همسایگی ما زندگی می کنند و در عین حال پر از فراز و نشیب.


نوع مطلب :
برچسب ها :