تبلیغات
حاشیه های سینمای ایران - ● صندلی اضافه موجود نیست!
حاشیه های سینمای ایرانمدیر وبلاگ : emad bavi
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
صفحه نخست    |     تماس با مدیر    |     پست الکترونیک    |     RSS    |     ATOM
سه شنبه 17 بهمن 1391
صندلی اضافه موجود نیست!گزارش سینمانگار از متن و حاشیه چهارمین روز جشنواره فیلم فجر
صندلی اضافه موجود نیست!

خلاصه مطلب : زهرا نجفی: چهارمین روز جشنواره فیلم فجر با حواشی در نشست پرسش و پاسخ فیلم «یک دو سه ... پنج» به کارگردانی محمد معیری همراه بود. در واقع جلسه پرسش و پاسخ این فیلم به دلیل درگیری لفظی بین کارگردان فیلم و مجری جلسه متوقف شد و برگزار نشد.
چهارمین روز جشنواره فیلم فجر با حواشی در نشست پرسش و پاسخ فیلم «یک دو سه ... پنج» به کارگردانی محمد معیری همراه بود. در واقع جلسه پرسش و پاسخ این فیلم به دلیل درگیری لفظی بین کارگردان فیلم و مجری جلسه متوقف شد و برگزار نشد.

ماجرا از نشست پرسش و پاسخ فیلم «اشیاء از آنچه می بینید به شما نزدیک ترند» به کارگردانی نرگس آبیار شروع شد که کارگردان یکی از بازیگران فیلم را که برای او در جایگاه صندلی تعبیه نشده بود، را به بالای جایگاه فراخواند و برگزار کنندگان نشست صندلی را به سختی در جایگاه جا دادند تا این بازیگر به بقیه عوامل اضافه شود، در صورتی که حتی تا پایان جلسه کسی از این بازیگر سوالی هم نپرسید.

بنابراین در جلسه بعدی پرسش و پاسخ، که برای فیلم «یک دو سه ... پنج» محمد معیری قرار بود برگزار شود، زمانی که کارگردان خواست یکی از بازیگران را به بالای جایگاه فرا بخواند با مخالفت شهیدی فر، مجری جلسه مواجه شد و این موضوع به مشاجره لفظی کارگردان و مجری جلسه کشید و این نشست برگزار نشد.
 

پنج ساعت تا طالبان

محسن ملکی، گریمور فیلم «یک دو سه...پنج» را در میان راهروهای محل جشنواره در حلال قدم‌زدن می بینم، با وجود این که فیلمش در حال نمایش است. او اما قبلا فیلم را در سینمای دیگری دیده است، از او درباه چگونگی حضورش و همکاری با این پروژه می پرسم. ملکی در این باره می گوید: فکر می کنم پارسال، آبان ماه بود که با من تماس گرفتند و پیشنهاد این کار را به من دادند. فیلمنامه را که خواندم از همان اول فهمیدم کار بسیار سختی از نظر اجرایی است، اما به نظرم فیلمنامه خوبی بود. چون احساس کردم این فیلم از نظر گریم جای کار زیادی دارد و زحمتی که برای گریمش کشیده می شود، دیده می شود، تصمیم گرفتم آن را حتما کار کنم. به این دلیل که بعضی از کارها هست که زحمت زیادی کشیده می شود اما نتیجه ای ندارد. نزدیک به دو ماه در پیش تولید فیلم با کارگردان در این زمینه گفتگو می کردیم، چون قرار بود بازیگران مطرح بیشتری از افغانستان وارد این پروژه شوند. من قصه را دوست داشتم و به این شکل وارد این پروژه شدم.

چرا گریم های این فیلم سنگین بود؟

چون همه‌ی بازیگر‌های ما، حتی افغان‌ها که آمده بودند باید گریم می‌شدند تا به شخصیت‌ها و تیپ‌های طالبان نزدیک بشوند. همان طور که می‌دانید افغان‌ها نژادهای مختلف دارند. دقیقا می‌توانم بگویم اکثر بازیگران این پروژه نیاز به گذاشتن ریش و سبیل برای نزدیک شدن به نقش‌هایشان داشتند. این فیلم گریم سنگین و طولانی داشت، ما از ساعت پنج تا ده صبح مشغول گریم بازیگران بودیم.

از کی به محل جشنواره آمدید و فیلم ها را دیدید؟

امروز، اولین روزی است که به محل جشنواره آمدم، چون گرفتار کارهای دیگری بودم. متاسفانه هنوز هم فیلمی ندیدم.


سانس هفت و نیم

سانس هفت و نیم معمولا مراجعه کنندگان بیشتری دارد به طوری که نیم ساعت قبل از شروع فیلم صفی طویل و البته نامنظم جلوی درب‌های ورود تشکیل می‌شود و عده‌ای هم بعد از پر شدن بالکن طبقه دوم در میان راه پله ها می‌نشینند. در این زمان هم چهره‌های سینمایی بیشتری به محل جشنواره مراجعه می کنند. مهدی ماهانی، کارن همایون فر، جواد عزتی و حبیب رضایی جز مهمانانی بودند که به نظر می‌رسید اولین شب حضورشان در برج میلاد است. رضا یزدانی به همراه علی اوجی، تهیه کننده آثارش را می‌بینم که قبل از سانس آخر در حال گپ و گفت با دوستان هنرمندش است. از او می‌پرسم چندمین شبی است که در جشنواره حضور دارد و او می‌گوید دومین شبی است که برای دیدن فیلم ها آمده است. یک فیلم دیشب و یک فیلم امشب دیده است. درباره موضوع فیلم‌ها می‌گوید: "هر دو فیلم در مورد افغانستان بود" وقتی در مورد فضای جشنواره فیلم فجر امسال می‌پرسم، می‌گوید: "مثل هر سال، خوبه و فکر می‌کنم به لحاظ نظم خبرگزاری ها بهتر شده". رضا یزدانی با اشاره به این که منتظر دیدن فیلم‌‌های مازیار میری و داریوش مهرجویی است، گفت: "در بیست و ششم بهمن ماه در جشنواره موسیقی در همین مکان اجرا خواهم داشت".
نوع مطلب :
برچسب ها :